5-kuune võpatab kergelt 19.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Doktor!
Minu poeg on sünnist saati kergelt võpatanud igasuguste tugevamate helide peale, näiteks kui keegi köhatab. Ja kui on ruumis palju võõraid inimesi hakkab ta täiesti hüsteeriliselt nutma. Aeg-ajalt hakkab ta nii nutma ka kohe peale ärkamist ja tema täielikult maha rahustamine võtab ikka mitu minutit aega. Laps sündis 13 päevase ülekandlusega ja sünnitus kestis 7 tundi (esmasünnitaja). Milles võib probleem olla?
Tänud vastamise eest!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Tänan küsimast!
Need sümptomid, mida kirjeldate, viitavad Teie lapse närvisüsteemi üleerutusele. Sagedamini esineb selliseid probleeme lastel, kellel on sündides või sünnieelselt(ülekandlus) esinenud kerge hapniku puudus ja suhteliselt kiire sünnitus( 7t).
Mida saate oma lapse heaks teha?
- olla hästi rahulik ja last sageli silitada, õrnalt kiigutada
- kui lähete lapse nutust närviliseks, siis ajab see asja hullemaks.
Lapsed "kasvavad sellest välja"- ajaga närvisüsteem stabiliseerub ja laps muutub rahulikumaks.
Sageli on aga üleerutunud lastel ka lihastoonus tõusnud.
Soovitan Teil siiski pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule- hea nõu andmiseks on vajalik lapse asjatundlik läbivaatus.
Kannatlikkust ja edu soovides,
dr. Anu Sööt