häired kõnes 17.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mu poeg on 9 aastane,
alates kõne algusest on ta kogelenud, kord vähem kord rohkem. (Arvatavasti pärilik)
Abi oleme püüdnud saada neuroloogilt kes määras vitamiinid (2*aastas, kevadel/sügisel).
Oleme käinud nõelravis, samuti logopeedi vastuvõttudel.
Koolis probleeme õnneks pole esinenud.
Viimased aastad pole enam mingit ravi saanud sest kogelus on olnud vähene.
Nüüd viimasel ajal on hakanud tekkima selline häiriv maneer lapsel, et kõneldes tekib nagu väikene kõnetakistus ja selle tagajärjel tuleb tal keel pikemalt suust välja ennem kui sõna saab öeldud ja tal tekib sellega seoses grimass näole.
Kas oleks nüüd vajalik abi tablettide järele.
Arusaadav, et soovitate mul pöörduda neuroloogi poole.
Oskate võib-olla soovitada neuroloogi Tallinnas kes tegeleb kogelevate lastega.
Siiani oleme külastanud dr.Õimu Tallinna Lastehaiglast ja oleme temaga rahul olnud. Kahjuks on talle aga väga pikk järjekord.
Tänud ette!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast!
Soovitan Teil tõesti pöörduda dr. Õimu poole kuna tema Teie lapse probleemi kõige paremini tunneb. Kui peate järjekorda liiga pikaks, siis soovitan Teil pöörduda tasulisse vastuvõttu Tallinnas.
Koordinaadid on järgmised:
AS SL Meedik
Pärnu mnt. 48A
tel. 6463390
Lasteneuroloog dr. Valentin Sander konsulteerib 1X nädalas.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt