Kõnd varvastel 11.11.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun Teie poole sellise nähtusega - laps tõuseb ja kõnnib vahel varvastel. Mitte ainult erutuse korral (näit. kohtumisel vanaemaga, siis kindlasti), vaid ka muul ajal juba pikka aega, arvatavalt 1.eluaastast. Nii teeb ta mitu minutit, siis laskub taldadele ja kõnnib - jookseb normaalselt.
Säärte musklid on ilmselt ka seetõttu päris ümmargused. Arvasin, et see probleem võib kuuluda teie valdkonda. Tänades juhatuse ja vastuse eest!
L.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Laps, kes üle 2a vanuses kõnnib varvastel, vajab kindlasti lasteneuroloogi konsultatsiooni. Põhjusi, miks lapsed seda teevad, on mitmeid. Oluline on põhjuse selgitamine igal konkreetsel lapsel ning sellest tuleneb ka ravi vajadus ja intensiivsus.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt