Beebi kakamine 21.11.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mure on tekkinud mu 3 kuuse beebiga. Nimelt on ta 2 elukuust alates saanud rinnapiima+ rpa (algul aptamil aga viimsed 3 päeva annan tuttelit). Kaks nädalat tagasi kakas ta igapäev mitu korda ning siis järsku enam mitte. Eelmine nädal kakas peale rota vaktsiini saamist ning enne seda 4 päeva ei kakand ning peale vaktsiini oli jälle 7 p vahe ning tegime microlaxi (perearsti soovitusel). Microlaxiga aga tuli suur ports ja beebib nuttis palju. Nüüd on jälle 4 p möödas ning kakand pole. Gaase tal ei ole. Ma ei tea mis tegema peaks.. probiootikumi annan ka talle.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vabandan, et minu vastus viibis, sest olin puhkusel. Piimasegu muutus võib tekitada kõhukinnisust. Piimasegu saav lap kakab harvemini kui rinnapiima sööja. Kõhukinnisuse korral võiks proovida Aptamil Comfort piimasegus. Ka rotaviirusvaktsiini järgselt võib seedimine mõneks ajaks muutuda, kas kinnisemaks või lahtisemaks, kuid see peaks mööduma.
Kui laps saab 4 kuu vanuseks, võib hakata harjutama tahke toiduga ja see võiks ka aidata kõhukinnisuse vastu. Esimeseks lisatoiduks sobiks juurviljapüree või kaerapuder. Puuviljadest teevad pirn, õun ja ploom kaka pehmemaks, aga ei soovitata alustada magusmaitseliste toitudega, sest pärast eelistabki laps magusat maitset ja ei taha muid toite süüa.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Lugupidamisega,
Tiia Voor