Ühekuuse lapse silmad 26.09.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mure selline, et ca nädal tagasi hakkasime tähele panema, et viie nädalane beebi teeb oma silmadega meie jaoks imelikke liigutusi. Kui ta on täiesti lamavas asendis ning keegi asetseb tema jalgade pool, siis ta nagu üritaks alla vaadata aga silmad liiguvad kiiresti üles tagasi. Nõnda ta jääbki silmadega pööritama kuniks keegi või mingi ese tema näo ette ilmub, siis ta fokuseerib pilgu taas ära. Silmamunadega koos liiguvad ka silmalaud. Nüstagm see vist olla ei saa, sest muul ajal kui lamavas asendis seda ei esine. Lisaks vaatab ta otsa täiesti normaalse pilguga ning fokuseerib ka juba oma pilgu mänguasjadele ja muudele objektidele. Mure esinebki ainult pikali olles ja ainult siis kui ta üritab alla vaadata. Kas see võib olla lihtsalt sellest, et tema silmad alles harjutavad pilgu fokuseerimist ning sedasi alla vaadates avaldab oma silmadele liiga tugevat survet ning tänu sellele see ka juhtub? Või on tegu asjaga, mille pärast peaks muret tundma? Lisasime ka video, loodetavasti on sellest natukene abi.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei ole videolt päris täpselt aru saada, milliseid liigutusi lapse silmad teevad. Näitasin videot ka lasteneuroloogile ja tema arvamus oli, et kui imelik silmade liikumine püsib, võiks perearst teha e-konsultatsiooni lasteneuroloogile, millega vajadusel saab kiiremini konsultatsioonile.

Lugupidamisega,
Tiia Voor