Lapse jalad 07.09.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Natuke näen oma lapse kõnnakus sellist O-jalgsust. Hakkas kõndima 11 kuuselt. Nüüd on oma jalgade peal olnud juba 3 nädalat. Laps saab aastaseks nädala pärast. Alguses see kõnnak on neil selline kohmakas, aga ei mäletaks esimese lapse puhul, et jalad hoidsid niimoodi. Pildilt vasakul jalal just näha allpool. Ta küll sündis nii, et see jalake oli juba üsas natuke teises asendis, aga arstid ütlesid, et see kaob ajaga ja läheb normaalselt. Kui vaatate fotot ja vasakul asetsevat jalga, kas on muretsemiseks põhjust või see ajaga ikka läheb lastel sirgemaks? Eks kurdan perearstile ka ja lasen üle vaadata, aga sinnani aega. Kui laps jalad alla sai, on ta muutunud rõõmsamaks ja liigub ise väga osavalt ringi, aga just et mulle tundub, et need jalad nagu hoiavad sellist ringi jalgade vahel.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Mina ei näe fotosid. Kas ikka panite need küsimusega kaasa? Seega ei saa ma Teie lapse jalgu hinnata.
Lastel võivad olla jalad O- või X-seisus kuni 5 aastaseks saamiseni, alles siis kujuneb välja sirge jalgade telg.

Lugupidamisega,
Tiia Voor