Lapse silmapõletiku nakkamine 15.12.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel (paari kuu pärast 4-aastane) on umbes 1-1,5 kuu jooksul 3 korda nohu olnud väikeste vahedega. Laupäeval hakkas silmadesse tulema vaikselt rähma. Öösel laps ärkas korduvalt ja kurtis valulikke silmi. Silmad jäid kahel korral rähma tõttu kinni ka. Pühapäeva päeval oli olukord juba parem. Silmad vesised ja punased, kuid rähmaeritus väiksem. Pühapäeva õhtul käisime erakorraliselt silmaarstil. Ta kirjutas lapsele välja raviks silmatilgad Oftan Akvakol silmatilgad (4×päevas, 7 päeva). Suures ähmis unustasin arstilt küsida:
Kaua on laps teistele nakkusohtlik?
Meil on kodus ka 2,5-aastane laps. Kaua on silmapõletiku peiteaeg?
Kas ja mis tingimustel laps võib teisipäeval minna jõulupidu ema süles vaatama või võib see teistele lastele nakkuda kokkupuutest hoolimata?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Silmapõletikku võivad põhjustada bakterid, viirused ja põletik ise võib kesta päevi- nädal. Nii kaua kui silmad on punased ja sealt tuleb eritist, on põletik nakkav. Arstid ei soovita silmapõletikuga lastel lastekollektiivi minna, sest lapsed on seal üldreeglina tihedas kontaktis ja nakkus võib teistele lastele üle kanduda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor