Lööve 27.10.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Meil selline mure et 11 kuusel tekkis üleöö tervele kehale lööve( keha, jalad, käed, peopesad jne). Lööve mis kehal asub last otseselt ei hàiri ega ei sügele.
Kõige hullem seis on lapse pepul ja häbememokkadel kus on punnid(vistriku taolised)mis sügelevad ja lapsele ebamugavust tekitavad.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pildi alusel on väga raske ütelda diagnoosi, kuna kirjutate, et lööve on üle keha, kuid pilt on ainult ühest keha piirkonnast. Võimalik, et lööbe põhjuseks on mingi viirushaigus (sel puhul lööve tavaliselt ei sügele) või allergia, mil puhul lööve just sügeleb. Ega löövet ei ole juustega kaetud peanahal ja ega lööve pole villiline? Villiline lööve, mida on ka juustega kaetud peanahal, võib olla tuulerõugete lööve. Peopesades olev lööve viitab pigem viirushaigusele. Aga kindlat diagnoosi ma panna ei saa.
Kuna ma last täielikult ei näe, ei saa ka ravisoovitusi anda. Peaksite pöörduma perearsti poole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor