Lööve rindkerel ja seljal 10.06.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Probleem selles, et lapse rindkerele on ilmnenud lööve. Kas on see kuidagi toidust või siis mõni nakkushaigus? Lapsele on tehtud väiksena allergiatest nii-öelda käele, aga siis ei täheldatud allergiat, kuigi ka siis pöördusime arsti poole sarnasel põhjusel, et oli tekkinud rindkerele lööve. Arst ei kostnud tol korral midgi muud, kuna testid ei näidanud allergiat aga öeldi, et toitumist jälgida.
4 päeva tagasi oli ka väike palavik õhtul ja järgmisel päeval oli loid. Hiljem aga teistel päevadel palavikku polnud, aga rindkerele ja seljale on tekkinud lööve, mida täheldasin täna hommikul.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõenäoliselt on tegemist nakkushaigusest tingitud nahalööbega, kuna lööbimisele eelnes palavik ja pildil olev lööve meenutab eelkõige viirusest põhjustatud löövet.
Allergililine lööve tavaliselt sügeleb.
Kui lööve püsib, pöörduge perearsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,
Tiia Voor