Vaksiin 26.02.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kas kuuikvaksiinile on ka alternatiive? Kas Eestis teostaval kuuskivaksiinil on vaid üks tootija? Kas oleks võimalik saada vaksiine eraldi, kuna ei näe vajadust teetanuse ja B-hepatiidi järele.

Tervitades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teetanuse vastu soovitan ma last kindlasti vakstineerida, sest teetanuse pisikud elavad mullas/pinnases ja on suur oht saada teetanusnakkus. Teetanusoht võib kaasneda marrastuste, lõike- ja torkehaavade ning nahka läbivate pindude, aga ka putukate ja loomade hammustustega. Teetanus on teetanus eluohtlik haigus, millel puudub hea ravi.

Vaktsiinid hangitakse riigihanke korras ja seda korraldab Terviseamet, sealt võibka uurida, kas on võimalik saada tavapärastets erinevaid vaktsiine.

Lugupidamisega,
Tiia Voor