Borrelioos ja imetamine 28.01.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mul tekkis põlveõndlasse punane laik ja nüüd sain vastuse et mul on borrelioos. Imetan oma 8kuust beebit. Kas katema võis nakkuse mult saada? Kas on antibiootikume mida võib ka imetamise ajal võtta?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie ei saa lapsele nakkust anda, rinnapiima kaudu nakkus ei levi.
Amoxicillin võiks sobida imetamise ajal borrelioosi raviks.
Kas on täiesti kindel, et Teil on borrelioos.? Küsin seda seepärast, et tavaliselt tekib borrelioosile iseloomulik lööve migreeruv erüteem kuni 4 nädalat pärast puugihammustus. On veel kaks teist harvem nahale tekkivat borrelioosi nähtu: lümfotsütoom, kis tekib tavaliselt ninale, kõrvanibule või munandilel, ja krooniline atroofiline akrodermatiit, mis tavaliselt tekib jäsemete eespindadele, aga põlveõnnal on tagumisel pinnal. Kui on täiesti kindel, et tegemsit on borrelioosist tingitus nahalööbega, siis tuleb antibiootikumravi teha ja sobiva antibiootikumi leidmiseks pidage nõu pere- või raviarstiga.

Lugupidamisega,
Tiia Voor