krooksud 28.03.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,selline probleem lapsel 2nädalat juba halb sûûa,nii kui midagi sööb,tulevad ainuld krooksud,ta juba kardab sûûa,nagu jààks kurku kinni söök,oleme piimahappebaktereid vôtnud,nagu perearst soovitas,aga ei aita..:(

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kaebuste püsimisel peaks last vaatama gastroenteroloog. Loodan, et laps on ikka midagi söönud, kas või pehmemaid ja vedelamaid toite ja joonud vedelikku, näiteks piima, jogurtit. piimahappe bakterid ei aita, võie aga proovida anda omeprasooli 20 mg üks kord päevas 5-7 päeva. Ravim, erinevate firmanimedega, on apteegis käsimüügis saadaval.

Lugupidamisega,
Tiia Voor