Lapse vereanalüüsid 11.01.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Lisasin failina vereproovid. Korrast on ära: Eosinofiilide suhtarv; monotsüütide suhtarv; monotsüütide arv ja d-vitamin. Kas peaks kuhugi nende näitude puhul pöörduma või millele need viitavad? Millega tegemist? Palju võib lapsele anda d-vitamiini?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Eosinofiilide arv on tõesti veidi suurem, aga mitte oluliselt. Selle põhjuseks võib olla allergia või sooleparasiidid. Monotsüüte võib veres olla rohkem pärast viiruse põdemist.
D-vitamiini tase võiks olla üle 70, aga kui see on üle 50, siis suurt D-vitamiini puudulikkust ei ole ja võite anda lapsele iga päev tavapärase doosi, so 400 -800 ühikut või 10 -20 mikrogrammi päevas.

Lugupidamisega,
Tiia Voor