Imikul munandikott tume nagu pigmenteerunud 01.10.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Minu 3 kuusel pojal on munandikott muust nahast tumedam nagu pigmenteerunud. Kas see on normaalne?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Väikesel poisil võib olla munandikott tumedamat värvust, eritiveel, kui vanemad on tumeda nahaga. Tavaliselt on siis munadikott tumedam sünnist alates ja selline tumedam toon püsib esimese poolaasta vältel, siis hakkab nahavärvuse erinevus vähenema.
Kui arstid on kontrollinud lapse munadikotte ja suguelundeid ning leidnud, et need on korras, siis võib olla tegemist lihtsalt lapse omapäraga.
Üliharva on munandite naha tume värvus põhjustatud neerupealiste (hormoone tootvad elundid neerude peal) puudlikkusest. Sellisel juhul laps ei pruugi võtta hästi kaalus juurde ja munandite värvus peaks olema ka sünnisl juba tumedam.
Äkilise munandite värvuse muutuse põhjuseks võib olla äge suguelundite haigus, aga siis peaks laps olema ka rahutu, tal võiks munandite piirkonnas valu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor