2a 11k vanal lapsel valu naba piirkonnas 31.08.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
2 a 11 kuud vana poeg kurdab pikemat aega valusid naba piirkonnas (vajutab nabast ülesse poole), tekivad need ootamatult, kas söömise ajal või siis, kui kõht on tühi. Hommikuti esineb ka köhatamist, just kui tahaks oksele hakata. On ette tulnud, et oksendabki kogu söögi välja. Tal on kahel korral diagnoositud kampülobakter, viimane kord maikuus, sai AB ravi ja hilisem külv enam bakterit ei tuvastanud. Pärast söömist läheb üldiselt kõht ka väga punni. Mis võib selliste valude, köhatamiste ja oksendamiste taga olla?
Aitäh!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei saa ilma last uurimata valude, oksendamise ja köhatamise põhjust ütelda. Palun pöörduge perearsti poole, kes suunab vajadusel lapse eriarsti juurde.

Lugupidamisega,
Tiia Voor