Hammaste lõikumise vaevused 03.07.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Laps on mul 1a ja 3 kuune. Esimene laps. Lapsel hakkasid hambad hilja lõikuma. Esimesed kaks alumist hammast lõikusid 9 kuuselt. Kaks ülemist lõikusid aastaselt. Nüüd hakkas ülemise esihamba kõrval lõikuma hammas. Hamba otsa oli näha ja siis paistetus kõik üles. Ige täitsa paistes ja tõusis kõrge palavik 39.5. Palavikku enam pole aga ige on paistes ja paistetus on enda alla võtnud ka kaks esihammast poolenisti.Kui algul oli näha täienisti esihambaid siis nüüd on pooleldi näha, kuna ige paistes ja väga valusad. Selle kohale kus hammas lõikub on tekkinud selline valkjas mäda moodi kiht. Sama kiht on tekkinud ka esimestele hammastele. Õigemine hammaste ja igemete vahelisele alale.
Kas peaksin muret tundma ja mida saaks teha paistetuse alandamiseks ja millega puhastada, kui on põletiku oht?
Kaua see paistetus tavaliselt kestab?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui igemel tundub olevat põletik ja mäda, siis palun pöörduge uuseti hambaarsti poole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor