Beebi higistab! järg.. 29.06.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere taas,

kirjutan uuesti seoses beebi higistamisega.
Välistan selle et see higistamine oleks pärilik, kuna meil peres ega suguvõsas pole üldse higistajaid.
See higistamine on pigem süvenenud kui taandunud, esimesel kuul higistas süües mõned korrad päevas, nüüd põhimõtteliselt igakord on pea läbimärg. Olen märganud et vahest ei higista ta siis kui on lõunaunest ärganud ehk siis puhanud, siis sööb ja pea on kuiv. See tähendab et higistab kui on koormus ja sellest väsib. Sellest ka ilmselt see et sööb vähest aega, lihtsalt ei jõua rohkem.
Kuidas Teile see tundub, et kui tegu oleks südamehaigusega siis kas peaks olema praguseks ka kahinad kuulda olema? ja kas kopsuhaigusega oleks köha voi midagi muud?
Kas sel juhul ta ei suudaks üldse süüa ja ei sööks ka läbi une? Viimasel 2 nädalal võttis ta jälle kaalust juurde 400 gr. ( praegu kaal 7,4 kg) just tänu sellele et sööb läbi une. Kas haiguse korral see nii ei oleks?
ASAT, ALAT võeti sellepärast et tal oli pikalt kollasus, see taandus 2 kuuselt.

ETTE TÄNADES!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kaasasündinud südamerikke korral võiks olla kahin kuulda ja laps peaks ka läbi une süües higistama. Kopsuhaiguse korral võiks lisaks higistamisele olla kas köha või hingamisraskus või häälekas hingamine.
Kui lapsel oleks mingi kopsu - või südemehaigus, siis imemisjõudlus peaks olema ka magades halb.
Kui aga laps võtab kaalus juurde ja areneb nagu ette nähtud, siis haiguse võimalus on väga väike.
Paluge perearstil laps üle vaadata ja kindlasti saadab perearst lapse haiguse kahtluse korral eriarstile edasi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor