Aastase lapse kehatemperatuur 14.04.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Meie aasta ja kolme kuu vanusel piigal on juba kuu aega kehatemperatuur 37. Mõnikord ka kõrgem, nii 37,3. Üsna tihti on aasta algusest alates kimbutanud ka nohu. Tulekul on ka esimesed purihambad. Muid vaevusi pole märgata. Välja arvatud see, et mõnel päeval on virilam ning uni on tihti häiritud (kehv magaja on ta olnud sünnist saadik). Perearst tegi uriiniproovi, milles leidu ei olnud. Vereproovi tegemise vajadust ta ei näinud. Kas on normaalne, et lapse kehatemperatuur on nii pikalt 37 kraadi? Võib see viidata mingitele sügavamatele probleemidele?

Kõike head

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kehatemperatuur 37-37,3 ei ole palavik. Kui kahtlustate palavikku, siis peaks mõõtma nii akenla alt kui ka pärakust samal ajal. Kui pärakust mõõdetuna on see kõrgem kui 37,8, alles siis saab rääkida palavikust.
Vahel lihtsalt on lapsel natuke kõrgem temperatuur, sest termoregulatsiooni mehhanismid on veel arenemas. Kehatemperatuur tõuseb näiteks füüsilise koormusega seoses, pärast sooja teki all magamist, nutmist.
Arvan, et muretsemiseks pole põhjust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor