Pea kuju imikul 02.06.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu poeg sündis 17.aprillil.Tema sünni kaal oli 4,5 kilo ja pikkus 55cm.Sünnihindeks saime 9'\10.Tubli ja terve poiss.Aga muret valmistab mulle tema pea kuju.Eest vaates on tema kolju paremalt poolt veidi lamedam kui vasakult.Tean,et suure sünnikaaluga lastel saab kolju sünnitusel muljuda kuid mis ajaks ta peab õige kuju võtma?Esimesel perearsti visiidil jäi arst lapsega igati rahule.Kas ma muretsen asjatult?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lapse pea kasvab esimesel eluaastal kiiresti ja ka pea kuju muutub. Vahel võib olla pea sellelt poolelt lamedam, millel laps eelistab olla ehk siis kas ta tahab hoida pead rohkem ühel küljel. Kui märkate ühe poole eelistust, siis sättige laps voodisse/ alusele nii, et et ta peaks teie lähenedes pöörama pead teisele küljele.
Esimesel eluaastal on nii mõnelgi lapsel pea kuju veidi "lopergune", kuid kasvades võtab see normaalse kuju.
Usun, et kindlasti annate lapsele ka D-vitamiini, mis on oluline tugevate luude kasvuks ja rahhiidi vältimiseks.
Kui lähete järgmisel korral perearsti juurde, siis paluge tal ka lapse pead vaadata ja hinnang anda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor