Viivitus vaktsineerimisega 07.04.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Meie laps saab juuli alguses 2 aastaseks ja talle tuleb IPV 4, DTPa 4, Hib 4 vaktsiini teha. Mai keskel sõidame Eestist ära ja tuleme alles järgmise aasta veebruari alguses tagasi. Kui meie enne sõidu vaktsiineerimist ei tee, see tähendab umbes 2 kuud enne planeeritud aega, siis on viivitus vaktsineerimisega umbes 7 kuud. Kõik eelnevad vaktsiinid on laps õigeaegselt saanud. Mis oleks kõige parem lahendus sellele probleemile? Riigis, kuhu sõidame on vaktsineerimise kava erineb Eesti omast:

http://www.health.govt.nz/our-work/preventative-health-wellness/immunisation/new-zealand-immunisation-schedule

Ettetänades vastuse eest.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui peab muutma vaktsineerimise aegu, siis kahe aasta vanuselt võib teha DTaP-IPV intervalliga vähemalt 6 kuud vii­masest süstist. Teie laps on seni saanud vaktsiinid nii nagu ette nähtud ja viimasest vaktsineerimisest on möödunud üle kuue kuu aega, seega soovitaksin teha vaktsineerimine enne ärasõitu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor