Viivitus vaktsineerimisega 07.04.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Meie laps saab juuli alguses 2 aastaseks ja talle tuleb IPV 4, DTPa 4, Hib 4 vaktsiini teha. Mai keskel sõidame Eestist ära ja tuleme alles järgmise aasta veebruari alguses tagasi. Kui meie enne sõidu vaktsiineerimist ei tee, see tähendab umbes 2 kuud enne planeeritud aega, siis on viivitus vaktsineerimisega umbes 7 kuud. Kõik eelnevad vaktsiinid on laps õigeaegselt saanud. Mis oleks kõige parem lahendus sellele probleemile? Riigis, kuhu sõidame on vaktsineerimise kava erineb Eesti omast:

http://www.health.govt.nz/our-work/preventative-health-wellness/immunisation/new-zealand-immunisation-schedule

Ettetänades vastuse eest.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui peab muutma vaktsineerimise aegu, siis kahe aasta vanuselt võib teha DTaP-IPV intervalliga vähemalt 6 kuud vii­masest süstist. Teie laps on seni saanud vaktsiinid nii nagu ette nähtud ja viimasest vaktsineerimisest on möödunud üle kuue kuu aega, seega soovitaksin teha vaktsineerimine enne ärasõitu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

vaktsineerimine

Tere! Sooviks teada, kas nohust last võib vaktsineerida? Poiss 6 kuune ja ees ootab kolmikvaktsiin pluss b-hepatiidi süst. Nohu on meil (küll kergemas vormis) juba teist nädalat. Nina pole kinni, küll ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Soovitaksin pisut vaktsineerimisega oodata. Kui palavikku ei ole ja nohu on taandumas, võib vaktsineerida 1-2 nädala pärast.
Lugupidamisega Heli Grünberg

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi