Ninaverejooks 24.10.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kas peaksin muretsema, kui mu lapsel hakkab niisama ilma põhjuseta ninast verd jooksma? Ei jookse küll kaua, aga iga kord on jooksnud ühest ja samast ninasõõrmest. Meil on küll kodus ja ka lasteaias on keskküte, äkki on õhk liiga kuiv...ei tea...sagedus verejooksudel on paar korda kuus. Mis peaksin edasi tegema? Jään vastust ootama.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõige sagedasem ninaverejooksu põhjus väikestel lastel on nina nokkimine. Vaadake kuidas sellega lood on. Ka kuiv limaskest soodustab verejooksu teket, niisutamiseks sobib näites Rhinopanteina, ninaõlid - nende kohta küsige nõu apteekrilt. Järgmisena peaks vaatama kõrva-nina-kurgu arst lapsele ninna sisse, vahel on vaja ninaveresooned laiad ja neid on vaja "kõrvetada", tegelikult küll peitsitakse veresooni põrgukivilahusega. Kõrva-nina-kurguarst otsustab, kas on vaja veel täiendavaid uuringuid.

Lugupidamisega,
Tiia Voor