Kõhuviirus ja oksendamine 10.01.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure on 3,7 aastase tüdruku pärast. Haigus hakkas halvalõhnaliste kõhugaaside, kõhulahtisusega ja seejärel oksendamisega, läksime Merimetsa haiglasse ja olime seal eelmine nädal 4 päeva ja saime tilka, sest oli vedelikukaotus. Kõik analüüsid olid korras ja diagnoosiks pandi tundmatu viirus. Pühapäeval saime välja, kõik oli korras, laps pissis ja kakas ja sõi ilusasti. Kolmapäeval laps kaebas päeval õrna kõhuvalu ja ka söögiisu eriti ei olnud, öösel oksendas kõik toidu välja. Sama kordus ka täna, et enne magamajäämist oksendas kõik toidu välja. Pissinud u.2 korda päevas, aga kakanud nüüd paar päeva ei ole. Temperatuur kõigub 35,6-36,2 vahel. Helistasin ka haiglasse ja sealt öeldi, et kui jätkab pidevat oksendamist, siis lähme tagasi sisse. Olen nüüd väga mures... Kas peaksime juba homme igaks juhuks haiglasse minema, kuigi ta pidevalt ei oksenda või proovime kodus sellest üle saada. Kas see võib olla “düsbakterioos” või oleme saanud haiglast kaasa mõne viiruse või on ussid? Kodust väljas me ei ole käinud.

Tänud
Murelik ema

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui oksendamine ja kõhuvalu jätkuvad, siis pöörduge haiglasse tagasi.
Kodustest vahenditest võite proovida anda juua Rehydroni või Hydral Plusi.
Kindlasti ei ole oksendamise põhjus haiglast saadud ussid, sest nii ruttu usside poolt põhjustatud haigusnähud ei teki ja oksendamist kutsuks esile vaid massiivne usside leid. Tõenäoliselt on tegemist uue viirusega või ei ole veel vana korralikult ära paranenud. Oksendamise ja kõhulahtisuse korral on ülioluline käte pesemine. Kõik pereliikmed peavad pesema käsi pärast WC käimist või pärast haige okse ja kakaga kokkupuutumist.

Lugupidamisega,
Tiia Voor