Kas võib kahtlustada astmat? 11.02.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, laps mul 3aastane (just sai)...mure selles, et enne 2aastaseks saamist hakkasime lasteaias käima, siis tekkis meil esimene köha koos igasuguste raginate ja hingeldamiste ja teiste probleemidega. Käisime perearsti juures, pani meile peale antibiootikumid, andsime neid. Käisime uuesti kontrollis, olime terved....kauaks siis? Kõigest 3 päeva läks mööda ja hakkas uuesti ... põhimõtteliselt nii kolm kuud järjest, kus oli meil kahepoolne kopsupõletik, bronhiit, astmaatiline bronhiit, kopsupõletik, saime kiirabist süste, et lapsel parem hingata oleks, oli ka hapnikupuudus. Saime ka saatekirja Tallinna Lastehaiglasse astma kontrolli, seal aga arst vaatas lapsele peale ja ütles, et tal küll astmat pole, uuringuid ei tehtud. Tehti ainult allergiatestid, oli meil siis tolmu, niiskuse ja hallituse vastu. Tegime ka lapsele süsti Prevenar 13, miks peaks nagu hoidma neid haiguseid, sööme ka iga õhtu 1 tableti, mis peaks raginaid eemal hoidma (montelukast,monkasta)...ja iga kord kui me lasteaias käime, ei pea me 2 nädalatki vastu. Ja iga kord, kui meil köha hakkab, siis alati kas viliseb, ragiseb või hingeldab. Ei tea, mida teha. Ja arst on öelnud, et ilma antibiootikumiteta last terveks ei saa. Ei oska enam midagi peale hakata. Peaks uuesti siis kontrolli minema?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Soovitan uuesti allergoloogi vastuvõtule pöörduda.
Kui ikkagi on korduvalt vilistavat hingamist, tuleks astmat kahtlustada ja astma püsiraviga alustada. Selleks peate aga uuesti allergoloogi juurde minema.

Lugupidamisega,
Tiia Voor