Beebi luustumistuumade ultraheli 29.12.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas kõikidele beebidele on vajalik teha pindmiste kudede UH,
sealhulgas reieluupeade luustumistuumade kohta?
Beebiga sai käidud hiljuti võimlemas ning mul paluti füsioterapeudi
juurde minna ning perearstilt saatekiri võtta, kuid perearst kahjuks ei andnud!

Laps on juba 6kuune, kas peaks talle sellise uuringu tegema?

Lugupidamisega,
M.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ma ei tea, mis oli põhjuseks, et võimleja palus teha lapsele ultraheliuuringut. Võib-olla tekkis võimlejal kahtlus, et lapsel on puusaliigese düsplaasia, st puusliiges areng on häiritud. Puusaliigese düsplaasia korral tehakse ultraheliuuring alla kolmekuustele beebidele, vanematele lastele tehakse puusaliigestest röntgen. Perearst peaks hindama lapse puusliigeste liikuvust ja tuharavoltide sümmeetrilisust ning nende alusel otsustama, kas laps vajab edasisi uuringuid.

Lugupidamisega,
Tiia Voor