Sarlakite oht 26.01.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Meil lasteaias möllavad sarlakid. Kuna ma nendest midagi ei tea, siis uurisin netist, et algab kõrge palavikuga. Eile saadeti laps lasteaiast koju kõrge palavikuga. Samas liigub ka gripiviirus siin meil. Millal võivad sarlakid välja lüüa, kui ta nakkuse saanud on.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Sarlakite on lühike peiteaeg 3-5 ((8) päeva. Lööve tekib 1-2 haiguspäeval, kaasneb ka kõrge palvik ja mandlitel on katud (angiin), keel muutub intensiivselt punaseks. Paranedes tekib naha ketendus. Sarlakeid ravitakse penitsilliniga.

Lugupidamisega,
Tiia Voor