Väikelapsel voolus 22.01.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Selline mure, et 5-aastasel tütarlapsel vahepeal määrib pükse tupest tulev vähene voolus, mis on valkjas ja lõhnab natuke halvasti ja lapsel vahel ebamugav tunne ja katsub ennast vahel. Voolus vahel kaob, aga on siiski häiriv. Mida peaksin tegema? Valkjaid usse pole ma näinud või ei oska ma neid näha, aga jah, tundub, et ussid need vist ei ole. Kas selline voolus väikelapsel on normaalne ja millal tuleks pöörduda lastegünekoloogi poole või mida teha? Kas on mingit rohtu, mida saab niisama apteegist osta? Peseme peput igal õhtul veega. Suur aitäh ette, H.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Soovitan probleemiga pöörduda kas lastegünekoloogi või lastenefroloogi poole. Ilma arsti nägamata ja vajadusel ka analüüse tegemata, ei tohiks ise ravima hakata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor