Laps kaotab tasakaalu 20.10.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

1.5 a. Laps kaotab mänguhoos tasakaalu. Soovib ise püsti tõusta, kuid kukub kohe ümber. Silmad muutuvad loiuks ja kui sülle võtta, paneb pea kohe sinu rinnale. Seisund muutub u. 2 minuti, pärast mängib rõõmsalt edasi nagu poleks midagi olnud. Olen täheldanud seda 2 korral, u 4kuuse vahega. Kas antud seisund viitab millelegi või on tegemist lapse arengus loomuliku nähtusega?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui sellised tasakaalu kaotuse hood korduvad, soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Lugupidamisega,
Tiia Voor