Pikaldane palavik 22.02.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul järgmine mure. 2-e aastasel tüdrukul on juba kolmas kuu palavik 37,1-37,6. Jaanuari alguses oli nädalane kõhulahtisus, saime antibiootikumi, kahjuks asi ei paranenud. Kaka on ikka vedelavõitu. Saatsime mustuseproovi laborisse, sealt tuli negatiivne vastus kõikide kasvama pandud bakterite kohta. Uriiniproovi pole muud moodi uuritud, kui lakmusega ja see ka negatiivne. Vereproovi muidugi pole võetud. Laps muidu elurõõmus, mängib ja uni koosneb öösel 9-10 tundi, päeval 2-4 tundi. Olen igatahes väga mures, ma ei tea mida mõelda?

Murelik ema

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Esimene küsimus on, miks Te last kraadite. Kas tal on mingisuguseid kaebuseid? Kuidas Te last kraadite, kas kaenla alt või pärakust? Kas palavik on iga päev? Kas palavik on ühesugune sõltumata päeva ajast. Ilma nendele küsimustele vastuseid teadmata, on väga raske mingisuguseid oletusi teha. Pärast ägedat haigestumist võib jääda väike palavik isegi kuni kuu aega. Mõnel lapsel ongi normaalne temperatuur mõnevõrra kõrgem tavapärasest. Aga ilma uuringuteta ei saa Teile mingisuguseid vastuseid anda.
Jaanuarikuine kõhulahtisus oli tõenäoliselt viiruslik ja seepärast ei saagi olla bakterite väljakasvu.
Kindlasti soovitan teha perearsti juures vereanalüüsi ja settereaktsiooni, et välistada põletikulised haigused, millega kaasneb palaviku tõus. Perearst annab kindalsti vajadusel ka saatekirja lastearsti juurde.

Edus soovides,
Tiia Voor

.