laps ja ad 18.10.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kasutasin raseduse ajal antidepressante! Kas imetamise ajal voin neid ka tarvitada? Kuna paanikahood ja paha enesetunne!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei saa ma Teile vastata, sest Te pole täpsustanud, milliseid tablette te kasutasite.

Kõik antidepressandid erituvad rinnapiima ja enamike antidepressante ei ole lubatud võtta imetamise ajal. Vaid mõnda antidepressanti võib võtta imetamise ajal võtta, kuid siis peab korrigeerima doosi ja võtmisaegasid.

Palun konsulteerige selles küsimuses arstiga, kes Teile ravimid välja kirjutas.
Lugupidamisega,
Tiia Voor