1 kuune laps 04.09.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Meie 1 kuusel beebil tekkisid nädal tagasi pea ja kaela piirkonda punased laigud ja päris palju valgete peadega punne.Pere arst arvas et on alergiaga tegu aga ravi ei osanud soovitada lihtsalt proovida millest on ja siis vältida selle sõõmist.Äkki oskate teie midagi sõõvitada või peaksin minema laste arsti juurde.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lööbe kirjelduse järgi võib olla tegemist allergiaga aga ka nahamädapõletikuga.
Kui laps sööb rinnapiima, peab ema vaatama üle oma menüü ja oma toidus vältima shokolaadi, kakaod, pähkleid, tsitrusvilju, kiivit, ketshupit. Kõige sagedasemad toiduallergeenid imikute jaoks on piim, muna, kala, nisu, soja. Vaadake ka, et Teie toit ei sisaldaks palju värv-, lõhna ja maitseaineid. . Kui te saate aru, et lapse lööbe ägenemine on seotud mingi Teie poolt söödud toiduga, siis peate seda toitu edaspidi vältima. Lapse riiete ja voodipesu pesemiseks kasutage tundlikule nahale ettenähtud pesupulbreid (pakile on kirjutatud Sensitive). Lapse pesemiseks soovitan kasutada apteegis müüdavaid tundlikule nahale mõeldud vahendeid (näiteks SebaMed, Linola). Kui lööve püsib, võite pöörduda kas lastearsti või nahaarsti vastuvõtule.

Edu soovides, Tiia Voor