meningiit 18.06.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu poeg on 1 aastane ja 8 kuune.On saanud kõik perearsti poolt pakutavad vaktsiinid.Kuid nende seas pole vaktsiini meningiidi vastu.Tuttav elab Soomes ja ütles et neil kuulub ka see haigekassa poolt tehtavate vaktsiinide hulka.Kui suur võimalus on meningiiti haigestuda meil Eestis ja kas oleks võimalik see vaktsiin veel praegu teha?Kui vajalikuks te seda peate?Ta on peres teine laps ning põeb ta päris tihti igasuguseid viirushaigusi ja kuna laps on veel väike ei oska ta veel kaevata ka mis tal viga on ja kust valutab?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie tuttav peab ilmselt silmas Haemophilus influenza B-tüüp (Hib) vastast vaktsiini. Haemophilus influenza võib tekitada väikelastel ja imikutel meningiiti. Selle vastu vaktsineeritakse kõiki Eesti lapsi, kes on sündinud alates 2005.a teises pooles. Seega peaks olema ka Teie laps vaktsineeritud. Palun kontrollige, kas vaktsineerimispassis on sissekanne HiB ja vajadusel täpsustage seda oma perearsti juures.

Lugupidamisega,
Tiia Voor