kahin südames 05.06.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere
mul selline mure,et minu nädalasel lapsel on südames kahin.Arst ütles et see võib kaduda paari kuu möödudes aga mida see kahin üldse tähendab kui see ei kao ja kas ma peaks pöörduma mõne spetsialisti poole,laps muidu magab kõigil söögi vaheaegadel ja on üsna rahulik nutab vaid siis kui peale tõusmist süüa ei saa kohe on see normaalne või seotud selle kahinaga?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pärast sündi võib olla südamel kuulda kahin, sest vereringe kõlastub ümber. Üsasiseselt on lapse südame töö teistsugune, kuna hapnikku saab laps läbi platsenta ja mitte kopsude kaudu. Seepärast on üsasiseselt südamel mõned avavused, mis sulguvad pärast sündi. Sulgumise ajal võib olla kuulda südamel kahinat.
Kahin võib olla ka kaasasündinud südamerikke tunnuseks. Kui kahin ei kao või laps ei võta kaalus või hakkab laps sageli põdema, siis peaks kindlasti kontrollima südant lastekardioloogi juures.
Kindlasti vajab laps perearsti poolt igakuist jälgimist ja vajadusel lastekardioloogile saatmist.
Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Lapse köha

Probleem 2,3 aastase lapsega. Põdes 5 päeva tagasi larüngiiti (käisime ka erakorralises). Teeme koduselt iga paari tunni tagant 10 minutit kestvat aurutamist (0,9 NaCl).
Hingamise kahin ja haukuv ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Pärast viirushaigust, mille alla kuulub ka larüngiit, võib köha kesta 4-6 nädalat.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Loe edasi

lapse narvisusteem voi suda

minu 2 aastasel lapsel nutmisel harva(umbes 2 korda aastal) tekkib nn õhupuudustunne, nagu kaotaks teadvuse perearst andis saatekiri kardioloogu juurde diagnoos ? vcc fsk mida see peab tahendama ,kas lapsel ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Teie lapse õhupuuduse üheks põhjuseks võivad olla nn. hingekinnihoidmishood e. respiratoor-afektiivsed hood. Kui lapse õhupuudustunne tekkis olukorras, kus ta ei saaanud oma tahtmist, oli õnnetu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi