pikaajaline köha 2,3a. lapsel 16.10.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
selline mure, et novembris juba saab aasta täis kuidas laps köhib (mitte midagi ei aita, jõime nii palju siirupit ja tablette...), nohu ei ole, palavik oli 2-3 korda. Alguses meie perearst rääkis, et tuleb oodata kuni suvi tuleb, siis läheb kõik üle. Kuid suvi tuli, aga köha ikka on. Tegime 2 üldist vereanalüüsi, röntgeni ja mikoplazma uuringut. Kõik vastused olid korras. Käisime allergoloogi juures, tegime nahatesti - allergiat ei ole (vähemalt arst ütles). Pani meile diaagnosi - astma - kuid veel küsimärgiga. Andis meile Singulair mini 4mg - üks pakike ööpaevas. 2 nädalat on möödunud, aga minget muudatust ei ole. Nii nagu köhis nii köhibki. Perearst ei oska ka midagi arvata, ütles, et oodake, kuni laps saab 4ks aastaseks, siis saab teha astma uuringuit. Ega see ei ole ju normaalne, et laps köhib veel 2 aastat?!
Meil on kass kodus, kas ta võib olla köha põhjuseks? (nahatesti tegime- ei näidanud midagi). Kass on kodus juba 3 aastat.
Kas saate soovitada, kuhu ja kelle poole võiks pöörduda?
Ise leidsin erakliiniku "Elite". mis on Tartus. Mis te sellest kliinikust arvate? kas on mõttet sinna minna? Ise olen Tallinnast.

Ettetänades.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Pikaajalisel köhal on palju võimalikke põhjusi. Mitmed võimalikud põhjused on Teie lapsel köha põhjusena juba välja lülitatud. Kõige õigem on konsulteerida last veelkord laste allergoloogide-pulmonoloogidega. Võtke palun minuga telefoni teel ühendust alates esmaspäevast, 23. oktoobrist. Tel. 7 319 573
Lugupidamisega
Heli Grünberg