vajaksin arvamust... 14.09.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere

minu 5 kuune laps ärkas siiani öösiti vaid mõned korrad, nüüd juba rohkem kui nädal on ta aga iga paari tunni järel üleval ja päris tükk aega kohe. Süüa ta igakord ei taha. 2 hammast juba olemas, seega ei saaks seda ka hammaste süüks lugeda. Täna öösel nagu ta ärka, andsin talle mee sisse kastetud luti suhu ja laps jäi kohe uuesti magama. Ja seda siis mitu korda öö jooksul. Kas meelutt võib osutuda kuidagi aga hoopis kahjulikuks (veresuhkur, kaaries vmt) ?

ette tänades

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Meelutt ei ole tõesti ehk kõige parem abinõu. Magus küll mõnevõrra rahustab, kuid hammaste pidev kontakt puuviljasuhkru fruktoosiga soodustab hambakaariese teket. Peale selle on paljud lapsed ka mee suhtes allergilised.
Pöörduge peretohtri vastuvõtule, kes aitab öise rahutuse põhjust selgitada ja saadab vajadusel ka lasteneuroloogi vastuvõtule.

Lugupidamisega
Heli Grünberg