kõhukinnisus 31.03.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

suur aitäh ! vastasite minu küsimusele 30.03.06.. Kasutan putrudes kliisid ja ta sööb putrusid hästi.Juurvilju sööb ka ilusti.Keefiri joob samuti.Küsimus nüüd selles, et piima tarbib praegu kuskil 300-500g kas seda võib veel vähendada (pluss pudrud,jogurt ja kohupiim )?Ja proovin siis seda forlaxi ja annan teile teada kuidas läheb.Ah ja kakab iga päev, aga täiesti kõvad pabulad on ning iga kord lõhub kaka augu ära nii,et veri taga.Soovid Teile ilusat kevadet !!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kuna laps sööb ka teisi piimatooteid kenasti, võiks piima kogus olla umbes 200-300 ml päevas. Kuna roe on kõvade pabulatena, prooviksin lisaks Forlaxile veel Guttalaxi orienteeruvalt 5 tilka õhtuti 4-5-6 päeva. Kui roe peaks väga vedelaks minema, andke Guttalaxi 3 tilka. Ja vastupidi, kui paari päevaga effekti ei ole, roe on endiselt kõvade pabulatena, suurendage Guttalaxi annust 7-8 tilgani.
Edu soovides

Heli Grünberg