stafilokok 27.02.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Juba paar kuud tagasi tehti lapsele test ja avastati et tal on stafilokok.Talle määrati ravi...antibiootikumid nimega Ospen 400.Ja öeldi et laps sa selle bakteri sünnitusmajast.Hetkel on laps 6,5kuud vana.
Nüüd meil uus perearst ja kui teatasin talle et lapsel pole see bakter kadunud e. väljaravitud ütles ta et see võib organismi jääda eluks ajaks.Ma ei tea mida nüüd ette võtta sest põse peale tekib lööve nagu varem vahest ka kehale.Näole soovitati määrida Fucidini see võtab natuke tagasi.
Ja see ka veel et paari nädala pärast sõidame reisile...kas see kuidagi halvasti ei mõju.Või kas üldse võib minna kui see on ravimata?
Ettetänades
Helen

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Teatud stafülokokid elavad organismis (nahal, seedtraktis) ja kuuluvad ning jäävad meie "normaalsete" mikroobidest kaaslaste hulka. Mõned stafülokokkide pere liikmed võivad vahel harva haigust põhjustada. Ajaliselt sündinud lapse seedehädade ja nahalööbe põhjuseks ei ole enamasti mitte stafülokokk. Rohekas ja vahel ka limane roe, mis imikul sageli stafülokoki kaela aetakse, on sageli hoopis allergia väljenduseks. Eriti, kui imikul on lisaks veel ka nahal-põskedel, käte sirutuspinnal, kehatüvel ja isegi peanahal sügelevat löövet. Põsed on punased-karedad nagu oleks väljast tuule-külma käest äsja tuldud. Kui lapsel on olnud rohekat limast rooja ja/või kirjeldatud löövet, peaks allergoloogi poole pöörduma. Suhteliselt sageli võib põhjuseks olla lehmapiimavalgu talumatus/allergia. Kuid põhjuseks võib olla ka mõni teine allergiapõhjustaja. Allergoloogid on ka suured asjatundajad nahalöövete alal ja sobiva ravikreemi/nahakreemi ning toidu leidmisel. Kui elate Lõuna Eestis, siis tel. 7 319 100 saate registreeruda lastekliiniku allergoloogide vastuvõtule. Vaja on saatekirja. Kui peretohter leiab, et asjaga on kiire, saab tema ise helistada ja panna aja lähimateks päevadeks.
Edu soovides
Heli Grünberg