Põlvevalu? 27.01.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Minu viie aastane poeg kurdab juba nädal aega põlvevalu (valutab ainult üks põlv). Hommikul on valus tõusta ja ka käimisel on valu tunda. Käega põlve katsudes valus ei ole, paistetust ei ole ja kukkunud ta ka ei ole. Vereproov oli korras. Perearst käskis määrida Fastum geeliga ja anda valu korral Ibuprofeeni.
Kas oleks vaja teha veel täiendavaid analüüse või pöörduda mõne erialaarsti poole, kui valu endiselt püsib? Või võib olla tegemist nn. kasvuvaluga?

Aitäh!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Kui probleem püsib, tuleks kontrollida ka puusaliigest. Vahel on põlvevalu põhjus hoopiski puusaliigesest pärit. Sellele võimalusele tuleks mõelda just 4-8a. aastaste poiste põlvevalu korral, kui põlves endas põletikuilminguid ei ole.
Kasvuvalud on ainult ööseti, valutavad mõlemad jalad ja päeval mingeid probleeme pole.

Parimate soovidega

Heli Grünberg