lampjalgsus 10.10.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! minu 1a10k pojal diagnoositi tugev lampjalgsus (jalalaba sisene ja väline hüppeliiges on ära vajunud)

mida soovitate ette võtta? Ta kannab praegu päev läbi ortopeedilisi rihmikuid ja välisjalanõudes on ortopeedilised sisetallad.

Kas ujumine ja basseinis kõndimine mõjub talle hästi?

ette tänades,

MARGIT

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Lampjalgsuse puhul on abi spetsiaalsetest jalanõudest ja võimlemisharjutustest.

Peaksite oma ortopeediga nõu pidama ja tema saab teile määrata taastusravi.

1a10k lapsel võib probleem täiesti laheneda. Tallinnas võite pöörduda ka Tallinna Lastehaiglas taastusravi arsti dr.Kallaste vastuvõtule.