lapsel silm paistes 19.06.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul kukkus aasta ja nelja kuune laps voodi pealt alla.Algul tekkis otsa ette väga suur muhk,öö möödudes on aga silm täiesti paistes ja sinakas-lilla.Ma arvan ,et see on kukkumisest,aga samas ta magas vankriga õues ja võis ka mõni putukas nõelata või hammustada.Sooviks teada,mida sellele paistetusele kompressina kasutada?Ta hõõrub seda silma kogu aeg....pesen küll tihedalt käsi,aga kas võib mingi põletiku lüüa,kui sinna mustus ka veel satub?Kas on vaja äkki ka mingeid rohte süüa?Meil on oma perearst puhkusel,seepärast pöördungi oma küsimusega siia.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Voodilt kukkunud laps, kellel tekib suur muhk, vajab kindlasti lastearsti konsultatsiooni. Silma ümber võib sinakas-lilla paistetus tekkida kukkumise tagajärjel. Silma ümbrusse ei saa panna kompressi. Pöörduge kas maakonnahaigla vastuvõttu või Tartu või Tallinna Lastehaigla erakorraliste haigete vastuvõttu, olenevalt sellest, kus elate. Vahel on vajavad traumaga lapsed ka uuringuid.

Head paranemist soovides

Heli Grünberg