Lapsel rinnus valud 10.06.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Laps on kolmeaastane. Viimase poole aasta jooksul on ta öelnud umbes neli korda, et tal on vasakul rinnus valu. See valu on hästi korraks ja kohe ka möödunud. Laps muidu terve ja aktiivne.Isegi esimene lasteaiaaasta läks üsna edukalt, põhiliseks kimbutajaks vaid nohu. Kuna lapse sünd oli meil üsna raske, siis peale sündi kahtlustati südameriket. Tallinna Lastehaiglas tehti siis aga põhjalikud uuringud ning kõik oli korras. Öeldi, et laps on täiesti terve. Seega kaasasündinud südameriket tal kindlasti ei ole. Need hetkelised valud aga teevad murelikuks. Tundub, et tal lööb ainult korraks (sekundiks-paariks) valu sisse ja siis kaob. Kas peaksin minema arsti juurde uuesti kontrolli? Kui jah, siis kuhu?
Aitäh

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Lastel rindkere valud ei ole enamasti südamehäda ilminguks. Üks põhjus, miks võiks siiski sellest vallast arvesse tulla, on südame mitraalklapi suur prolaps. Need lapsed on enamasti hea painduvuse ja liig elastse sidekoega. Rütmihäire annaks ka muid ilminguid lisaks ja kestaks pikemat aega kui paar-kolm sekundit. Soovitaksin siiski lastearstiga konsulteerida. Kopsuprobleemid ei ole tõenäosed, tundub, et mingit köha lapsel ei ole.

Parimate soovidega

Heli Grünberg