unehäired 29.05.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on mure minu 7 aastase pojaga. Juba paar nädalat ärkab laps peaegu iga öö nuttuga ülesse. Terve keha väriseb ja tundub nagu kehatemperatuur oleks madal, sest laps väriseb üle kere. Nendega kaasnevad tal iiveldus ja nõrkus. Laps ise räägib, et on paha olla ja tahab oksendata. Seda aga ei tule. Rahustan last maha ja siis teine magab juba hommikuni ilusti. Käisin perearsti juures. Kahtlustati tal usse. Tegime vastava kuuri läbi aga probleem ikka jäi. Lasin teha kõik vere analüüsid ja uurini poovi . Uurin sisaldas lima. Väljaheite analüüs jäi meil tegematta võibolla tasuks ka selle ära teha. Arsti kinnitusel kõik oli normi piirides. Ise tunnen, et hakkan kergelt paanikasse sattuma, sest see ei ole norm. Hommikul laps ei mäleta midagi ja terve päev on heas tujus ja aktiivne.
Ei oska kuskile selle murega pööduda, et hakkaks põhjust uurima. Äkki oskate mind aidata või midagi soovitada.

Lugupidamisega Teie vastu
murelik lapsevanem.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Öiste nutuhoogude põhjus võib olla laste unehäirete alla kuuluv öine hirmuhoog. Kirjeldusest ei selgu, kas hood on varsti pärast uinumist -nii umbes 1-2 tundi hiljem või hommikupoole ööd. Usside esinemine on vähetõenäone öiste hirmuhoogude põhjus. Naaskelsabad ehk linaluussid võivad põhjustada küll öist pärakupiirkonna sügelemist, kuid mitte öiseid hirmuhooge. Pöörduge palun lasteneuroloogi vastuvõtule. Vahel vajavad öiste hirmuhoogudega lapsed lisauuringuid, eriti kui hood on hommikupoole ööd.

Parimate soovidega
Heli Grünberg