Väikelapse nutmine 28.08.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kahe aasta ja nelja kuune laps lastesõimes nutab tundide kaupa. Olen mures, kas selline päevast-päeva emme järgi nutmine mõjub ka kuidagi halvasti? Lapse psüühikale näieks? Kui kaua harjub laps sõimega? Või oleks õigem ta koju jätta (võimalus on olemas). Ette tänades.

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Arvan,et 2,5 aastane laps võiks veel kodus olla. Harjumise aeg on siiski individuaalne. Kui näete,et laps paari kuu jooksul ei harju, oleks õigem ta koju jätta.