lapse kasv 18.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mul on kaksikud ja aastatega nende kasvuvahe järjest suureneb.
Mõlemad on poisslapsed ja sündides oli pikkuse vahe ainult 1cm, nüüd aga juba 7cm. Poisid on 8 aastased ja viimase poole aastaga on lühem kasvanud 2cm. Pikem on 1,35m ja lühem on 1,28m. Öelge palun kui palju peaks laps aastaga kasvama?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kasvus peaks 8-aastasel poisil lisanduma 5-6 cm aastas. Kasvukõveralt on näha, et 8-aastane 1,28 m pikkune poiss jääb täiesti keskmise lähedale. Kui kasvukiirus kipub vähenema ja poisi kasvus lisandub 2-3 cm aastas, võiks konsulteerida lasteendokrinoloogiga.

Edu,
Heli Grünberg