3 a voodi märgamine 26.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

3 a poiss on ilma mähkmeteta maganud juba 1,5 a. Alguses panin teda potile 2 x öösel ja ikka juhtus, et tegi voodisse. Nüüd panen ühe korra ja nii on voodi kuiv. Kui ma aga teda öösel potile ei pane, on hommikuks voodi märg. Juu õhtuti ei anna, viimane söök on 19. Magama läheb 21. Mida teha?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Olete mõlemad väga tublid. Selles vanuses on voodimärgamine veel paljudel ja 3 aastaselt on veel pisut vara tahta, et voodi oleks kuiv. Enureesist, kui probleemist, hakatakse rääkima, kui laps on 5-aastane ja märgab öösel voodit. Kui laps on pidevalt märg- nii päeval kui öösel, on vahel harva vaja alustada uuringuid enne 5-6 aastaseks saamist. Pöörduda tuleks sel juhul laste neeruarsti vastuvõtule. Tartu lastekliinikus dr. A. Traat, registratuur 7 319 508.
Edu!
Heli Grünberg