tuulerõuged ja vaktsineerimine 15.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Minu 9 kuune tütar sai eile (14.04) oma kolmanda B hepatiidi süsti. Õhtul aga tekkis järsku äge nohu (paks ja rohekas), mis eelnevalt ei olnud endast kuidagi moodi märku andnud. Öösel aga oli laps väga rahutu ja ainult viskles. Süsti koht oli ilus, mingit punetust ei olnud. Kaks ja pool nädalat enne seda vaktsineerimist jäi ta aga tuulerõugetesse (28.03 esimesed villid) mida ta põdes väga raskelt. Seega praktiliselt oli ta tuulerõugetest terve olnud ainult 1 nädal. Kas see vahe (tuulerõugete ja vaktsineerimise) polnud liiga lühike???? Ja kas selline nohu tekkimine nii järsku võib vaktsineerimisega seotud olla? Tean, et tuulerõuged kurnavad väga organismi. Kui pikk peaks siis ikka vahe olema, kui laps on kõvasti haige olnud ja ees ootab vaktsineerimine? Nädala pärast ootab meid kolmikvaktsiin.
Ette tänades
Mairi

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Soovitus on, et laps peaks olema infektsioonist paranenud, st, et pärast ägedat põdemist soovitatakse vaktsineerimine teha umbes kuu aja pärast.
Nohu tekkimine langes tõenäoliselt ajaliselt vaktsineerimisega kokku. Vaktsineerimine ise ei ole nohu põhjuseks.
Parimate soovidega
Heli Grünberg