pissimine 27.07.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Poisslaps on 11.aastane ja igal öösel pissib ikka veel voodisse. Laps häbeneb iseennast, külla ööseks ei jää, laagrites ei käi, sest seal magavad lapsed 8-10kesi toas. Laps piinleb tõsiselt.

Arvan, et oleme proovinud kõike. Läbi aastate oleme käinud Dr. Tootsi juures 5 päevastel uuringutel-kõik korras. Aastas vähemalt korra teeme kõik analüüsid üüesti- kõik korras. Proovinud oleme ka erinevate arstidega erinevaid rohtusid ja ravikuure, proovinud vanarahva tarkust ja maarohtusid, käinud ka arsti soovituse järgi talvel soojal maal lisapäikest saamas. Käinud oleme ka psühholoogide ja psühhiaatrite juures. Proovisime öiseid ärkamisi ja õhtuseid mittejoomisi- miski pole tulemusi andnud. Abi otsisime ka Toomas Tiigi nõelravist, mis pidi mõjuma paari korraga, kuid 7 kord pole tulemusi andnud.

kas on veel midagi, mida võiks proovida, või jääbki laps allapissima? Mis siis saab tema tulevikust?

Arst vastas:

dr Merle Paluste

Pediaater

Tallinna Lastehaigla, Telliskivi Perearstikeskus

Lugupeetud lapsevanem!

Millal te viimati dr. Tootsi juures käisite? Kui sellest on aastaid möödas, võiks uuesti proovida. Võib-olla saate abi alarm pükstest.

Sageli taandub haigus alles peale puberteediiga iseenesest. Haigus möödub kindlasti.