suhkruhaigus lastel 08.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Kas viie aastane laps võib põdeda suhruhaigust ja millised on esimesed ohu
märrgid

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere!
5-aastane võib põdeda suhkruhaigust. Suhkruhaiguse ilminguteks on pidev janu ja rohke joomine ning pissimine (laps käib ka öösel pissil või hakkab voodisse pissima). Võib kaasneda ka kaalukaotus. Pikapeale võib lisanduda oksendamine, väsimus, loidus ja tunnete, et lapse suust tuleb atsetooni lõhna. Kui Teie lapsel on neid ilminguid, tuleks määrata veresuhkur.
Dr. H. Grünberg