2-he näd tüdrukul rinnad turses 14.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere! meie tital on rinnad paistes. perearst ütles, et need on ema hormoonidest. kas see ikka on nii? ega see ohtlik ei ole? algul oli vähem, nüüd juba rohkem, parem on suurem kui vasak. tänan juba ette.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Umbes igal kümnendal vastsündinul ilmneb rinnanäärmete turse ja on ema hormoonide toime väljenduseks. Vahel kaasneb rinnast ka piimasarnane eritis. Turse kaob esimeste elukuude jooksul ja ei vaja ravi, kui ei ole just põletikutunnuseid.
Lugupidamisega Heli Grünberg