sünnitrauma 10.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapselapsel oli sündides peas muhk, sünnitushaiglas öeldi, et see kaob hiljem iseenesest ära. Lastearst ütles hiljem, et see oleks tulnud sünnitushaiglas eemaldada, vedelik süstlaga välja tõmmata. Nüüd on see luustunud, s.t. ei ole enampehme. Perearst viivitas samuti, et ootame ja vaatame. Küsimus, kas on vajalik operatsioon, sest seepidi takistama kolju arengut. Laps on praegu 10-kuune. Muhk ei ole senini kadunud.
Teid ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Verimuhku püütakse eemaldada ja vedelik süstlaga välja saada lapse 10-14. elupäeva paiku.
Kui verimuhk jääb eemaldamata, võib tekkida tihe-kõva muhk. Kolju arengut muhk ei takista. Kas muhku saab ja kas on üldse vaja eemaldada (oleneb näiteks suurusest), otsustab lastekirurg.
Kindlasti saadab perearst Teid lastekirurgi vastuvõtule.
Lugupidamisega Heli Grünberg