Beebi kaalumure 02.08.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Küsimus puudutab lapse kaalu. Mis perearsti arvates on vähe.
Sünnikaal oli pojal 3700,
1 kuu kaalus 5010,
2 kuu kaalus 6200
3 kuu kaalus 6580 võttes juurde 280g 2 ja 3 kuu jooksul. Kuid eelnevad kuud on vägagi hästi juurde tulnud kaalu.

Kas see kaal on beebil normaalne või tõesti jääb miinimumi?
Perearst väitis et see on väga vähe ja tuleks kiiremas korras lisajuurde anda ja iga söögikorraga juurde 30 ml jätkupiima.
Kas ma peaksin muretsema ja tõesti hakkama juurde andma igal söögikorral?
Laps ise on rõõmus ja aktiivne, endal piima jätkub. Pikkust tuleb ja rinnaümbermõõt ka hea lapsel. Ise ma ei näe eriti et oleks vaja kiiremas korras lisapiima anda.

Ise arvan, et ei pea beebi kasvukõvera graafikuga nii väga ühtima, lapsed ju kõik erinevad...

Kõike head,

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Esimestel elukuudel võtab laps tavaliselt kuus juurde 600-800 g. Kahel esimesl elukuul on olnud Teie lapse kaaluiive üle 1 kg, st ta on väga hästi kaalus juurde võtnud. Kolmanda kuu kaaluiive on olnud tõepoolet väiksem, kui norm ette näeb, aga kuna lapsel on eelnevalt nö kaalu varu kogutud, siis pole kohe vaja hakata piimasegu juurde andma. Võib esineda perioode, kus emale küll tundub, et piima on rinnas piisavalt, aga tegelikult on rinnapiima hulk väiksemaks jäänud. Esialgu proovige last toita sagedamini ja ühe toitmiskorra ajal mõlemast rinnast, nii soodustate piima teket. Kui nädala aja pärast on lapse kaaluiive väiksem kui 150-200 grammi nädalas, siis pidage uuesti perearstiga nõu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Beebi imelikud hääled

Tere! Minu 4 kuune beebi teeb selliseid hääli, samal ajal tõmbleb käte ja jalgadega hästi järsult. Kas selline asi on normaalne?

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Ma väga vabandan, et ei ole veel Teie küsimusele vastanud. Probleem on tehnilist laadi. Teie poolt lisatud fail ei avane.
Palusin kliinik.ee tehnilisel toel saata mulle fail e-mailile ...

Loe edasi

lapse kaal

Küsimus aastase tüdruku kaalu kohta. Tüdruk on alates 8ndast elukuust aastaseks saamiseni kaalunud püsivalt 9,1 ...9,2 kg. Samal ajal on ta aga kasvanud 3 cm., hakanud kõndima nädal enne aastaseks saamist ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
4 kuuga peaks ka väga elav ja palju energiat kulutav laps selles vanuses kaalus pisutki juurde võtma. Vajaksin lisainfot, et mingeidki soovitusi anda. Püüan siiski. Kui lapsel on roojamine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi